top of page

 

1992 yılında, Kimya Yüksek Mühendisi Ulviye Yahya ve İktisatçı-Ekonomist Nejat Yahya tarafından iki ortaklı olarak kurulmuş olup önceliği Bursa'nın güzide tekstil kuruluşlarının ürettiği tekstil ürünlerinin özelliği olan muhtelif kimyasal ürünler ve enzimli işlemlerden geçirilmesiyle farklılık kazandırılması ve ihraç ürün değerine kavuşması ile bunların uluslararası piyasalarda özellikle Avrupa Topluluğu ülkelerine ihracatının çeşitli mümessilliklerle pazarlanması temel işlevi olmuştur.

 

Bunun bir sonucu olarak ortaklardan Kimya Yüksek Mühendisi Ulviye Yahya, ihraç ürünleri olan tekstil ürünlerine enzimlerle kazandırdığı zenginlik nedeniyle 2003 yılında Dünya Gazetesi tarafından Bursa'da yılın iş kadını seçilmiş ve ödüllendirilmiştir.

Ortaklardan iktisatçı-ekonomist Nejat Yahya, Bursa'nın Çin'deki kardeş şehri Anshan ile gerçekleştirdiği sosyal, kültürel, tarihsel, turistik ve ticari ilişkiler nedeniyle gönüllü Çin Fahri Konsolosu pozisyonundadır.

 

Kısacası Nuy Tekstil Ltd. Şti. Bursa ekonomisinde ithalat, ihracat, dahili ticaret, mümessilik, mühendislik, danışmanlık konularında yerini almış ve mutavazı iş yaşamı ve anlayışı ile günümüze kadar gelmeyi ve yaşamayı başarabilmiştir.

1992'den beri...
Servislerimiz
 • ​İthalat

 • İhracat

 • Dahili Ticaret

 • Danışmanlık

 • Mümessilik

 • Tekstil Kimyasalları
  - Mikrokapsül Kokular
   
  Flaura Kokuları
  - Enzimler
    AB Enzymes

Ödüllerimiz

2011

BUIKAD (Bursa Yönetici ve İş Kadınları Derneği) Yenilikçi İş Kadını Ödülü - Ulviye Yahya

Tekstilde Mikrokapsül Koku Teknolojisi Uygulaması 

2003

Dünya Gazetesi İllerin Başarılı İş Kadınlarından Bursa ili Başarılı İş Kadını Ödülü 
Ulviye Yahya

Tekstilde Özel Enzim Uygulamaları

bottom of page